Atsinaujinusi Išlaužo bažnyčia tampa ir bažnytinės muzikos bei meno šventove, kurioje jau yra muzikavęs Kauno styginių kvartetas, Česlovo Sasnausko kamerinis choras (vad. Mindaugas Radzevičius), vargonininkas Balys Vaitkus, Kauno muzikinio teatro solistai Povilas Padleckis, Andrius Apšega ir daug kitų atlikėjų.

„Džiaugiamės galėdami pasitelkę muzikos galią skelbti Dievo garbę, jos grožiu papuošti kun. dr. Viliaus Sikorsko aukojamas šv. Mišias“, – kalbėjo „De profundis“ narys Rimantas Klevečka.

„De profundis“ (lot. „Iš širdies gelmių“) – tai 2018 m. susibūrusi nepriklausomų muzikų grupė, vienijanti per dešimtį talentingų atlikėjų. Grupės narių gretose – keturi giedotojai ir šeši instrumentalistai, griežiantys styginiais bei pučiamaisiais instrumentais. Atlikėjai yra parengę elegantiškas, subtilias, melodingas įvairių stilių ir epochų muzikos programas. Grupės repertuare – platus lietuvių ir užsienio kompozitorių muzikos šedevrų diapazonas: nuo grigališkojo ir daugiabalsių choralų, bažnytinių giesmių ir himnų, mišių iki klasikinių vokalinių–instrumentinių, taip pat moderniosios muzikos kūrinių.

Šv. Mišių metu po bažnyčios skliautais aidės Vakarų muzikos klasikų G. F. Händelio, G. Puccinio, G. Fauré bei lietuvių – kunigo ir kompozitoriaus G. Šukio ir kitų autorių – sakralinė muzika, kurioje skleidžiasi Jėzaus Kristaus Kančios ir Mirties slėpiniai, skamba neišsemiama ir neaprėpiama Dievo meilė žmogui. Vargonais grieš Povilas Padleckis.

R. Klevečka linkėjo: „Šiuo sunkiu laikotarpiu, šalyje nesiliaujant pandemijai ir tęsiantis karantinui, kai esame priversti susilaikyti nuo aktyvesnio dalyvavimo Bažnyčios gyvenime, raginu neprarasti tikėjimo ir vilties! Neužsisklęskite savyje, tiesiogine transliacija jungdamiesi į šv. Mišių auką, drąsia širdimi kartu su kenčiančiu Kristumi nuo Golgotos keliaukite artėjančios Prisikėlimo šventės – auštančio Šv. Velykų rytmečio – link.“

bernardinai.lt